Meedia

Meediasuunal õppides saab õpilane tegeleda televisiooni, fotograafia, videokunsti, animatsiooni ja arvutigraafika loomisega. Õpilased saavad teostada praktilisi ülesandeid koolimeedias ning katsetada ajakirjaniku tööd. Meediasuuna rõhk on õppida info edastamist kaasaegsel viisil ja läbi tänapäevaste vahendite.

Meediasuund annab õpilasele oskuse infot kriitiliselt analüüsida, edastada oma ideid kaasahaaraval ja avalikkust kõnetaval viisil ning väljendada end enesekindlalt ja originaalselt.

Meediasuund annab põhjaliku ettevalmistuse, et jätkata õpinguid erinevatel erialadel nii Eestis kui välismaal. Näiteks:

• Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut: ajakirjandus; integreeritud kunst, muusika ja multimeedia; audiovisuaalne meedia; reklaam ja imagoloogia; ristmeedia filmis ja televisioonis.
  • Eesti Kunstiakadeemia: animatsioon; fotograafia.
  • Tartu Ülikool: ajakirjandus ja kommunikatsioon.
  • Tartu Kõrgem Kunstikool: fotograafia; meedia- ja reklaamidisain.