19.-21. novembri projektipäevade registreerimine

19.-21. novembril on taas kõiki õpilasi ees ootamas huvitavad projektipäevad.

Projektipäevad on ellu toodud sel põhjusel, et õpilased saaksid süvendatult tegeleda valdkonnaga, mis neid huvitab, sest neil on võimalus valida erinevate projektide hulgast endale sobivaim. Iga projekt soodustab ka vastava kooliastme õpilaste õpiväljundite saavutamist ning erinevate üldpädevuste arendamist. Kõik projektid lähtuvad oma olemuselt kooli põhiväärtustest – loovus, avatus ja koostöö!

Registreerimise lingid leiate allpool. Kui projekti link on suletud, siis on vastava projekti õpilaste piirarv täis ja rohkem sinna registreeruda ei saa.

Registreerida saab kuni 14. november. 

Õpilased, kes ennast ühtegi projekti ei registreeri, registreeritakse automaatselt projektidesse, kus on vabad kohad.

[vc_accordion active_tab=””][vc_accordion_tab title=”1.-3. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487230326231{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

OLEN KUNSTNIK SUURES LINNAS
I päev 8.30 Maalimine ja joonistamine; teraapilised kunstitegevused koolis I korruse fuajees ja klassis 201 (lôunasöök koolis). Orienteeruv lôpp kl 11:30.
II päev 9.50 Lôunasöök koolis, ôppekäik Lennusadamasse, laevavraki joonistamine jm kunstitegevused, ringkäik, tagasi orienteeruvalt 12:50ks.
III päev 9.20 kogunemine Põhja-Tallinna Noortekeskusesse, näituse avamine, ühine kringli söömine ja huvitavad interaktiivsed mängud keskuses. Orienteeruv lôpp kl 12.20. (30 õpilast)
Ôpilastel kaasa:
esmaspäeval kunstivahendid: rasvakriidid, värvipliiatsid, harilik pliiats, kustukumm, pintslid jne.
teisipäeval: 2,50 € , ôpilaspilet, pinal (pliiatsid, kustukumm).
https://goo.gl/forms/2i7OSLrJZPn0Aksl1

RIIGID MAAILMAKAARDIL (vene ja eesti keeles)
Maailmas on olemas 252 erinevat riiki ning räägitakse rohkem kui 7 tuhat erinevat keelt. Kui tahad teada, millised on maailmas riigid, joonistada neid maailmakaardile ning uurida nende riikide keeli ja omapära, siis see projekt on just Sulle! Registreeri ennast julgelt ja tule osalema.  (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/jWy5YLyQNOiejQDC3

MIS TUJU MUL ON?
Kujuta ette, et sa kardad. Milline su nägu siis on?
Kujuta ette, et oled solvunud. Näita teistele, mis sa siis teed.
Kujuta ette, et su sõber kukkus ja sai haiget. Kuidas sa käitud?
Selle projekti raames õpime oma emotsioone mõistma, emotsioonidega toime tulema, läbi rollimängude asetama end teise inimese olukorda ja nägema maailma kellegi teise silmade läbi.
Me joonistame emotsioone, räägime emotsioonidest, teeme rolli- ja situatsioonimänge.
Võta kaasa: pinal, värvilised pliiatsid, käärid, viltpliiatsid, liim. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/QDay2YQkJyziPcSq2

OLED SEE, MIDA SÖÖD
Sulle meeldib maiustada? Sulle maitsevad snäkid? Tule ja tutvume koos, millest sinu lemmikud koosnevad.
Projektiks on vajalik pinal: liim, pliiatsid, vildikad, käärid. (30 õpilast).
https://goo.gl/forms/CcGNhlbkWCYO9AK13

SÜGISESED RAHVAKALENDRI TÄHTPÄEVAD
Esimesel päeval tutvume Eesti rahvakalendri tähtpäevade ja kommetega ning lahendame sõnarägastiku. Seejärel mängime lauluringmänge. Teisel päeval õpime Eesti rahvatantsu “Oige ja vasemba”. Kolmandal päeval meisterdame lõnganukku, Kadrit või Marti, ja teeme oma tööst kokkuvõtte. (30 õpilast)
Ootame Sind osalema!
https://goo.gl/forms/536uK6YxjW0a9DZt1

MINU TERVIS
Kui tunned huvi enda ja teiste tervise vastu ja soovid teada saada nt kuidas anda esmaabi, siis ootame Sind „Minu tervis“ gruppi. (30 õpilast)
Projektipäevade käigus külastame Tervishoiumuuseumi, mis maksab õpilasele 5 eurot.
https://goo.gl/forms/BrygABjpa7HBJJ882

HELKUR, MINU VÄIKE SÕBER
Saame teada, miks on helkur pimedas nii oluline. Vaatame erinevaid õppefilme, lahendame töölehti. Teeme katse, kas helkur helgib. Otsime kooli õuel ühe kena puu ja teeme selle helkuri puuks, mille pealt saavad võtta helkuri need kellel seda veel ei ole. Samuti võib sinna alati ka helkureid juurde riputada, kui mõni on üle. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/92LJqEmBau2iZTUs1

SCHOOL SAFETY TEAM
If you like English and if you want to learn more and improve your English skills, come and join “The safety and Security Team”. We will create a team to help our friends and classmates the importance of following rules. We will be an example. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/M42RxjFnejjMnJc62

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”4.-6. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487150538294{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

KOOLI VÄÄRTUSED LÄBI FILMIKUNSTI
Filmimaailma avastamine läbi kooli väärtuste!
Tule uuri meiega kahte väga huvitavat teemat – filmikunsti ja meie kooli väärtuseid. Läheme projekti jooksul koos Filmimuuseumi (pilet 5 eurot), kus osaleme giidiga tuuril ,,Filmi sisse minek’’. Filmimuuseumi püsinäitusel „Duubel ÜKS“ avaneb ainulaadne võimalus näha oma silmaga filmitegemise protsessi. Haridusprogrammis saab osa filmi kõige põnevamatest, aga ka keerukamatest ülesannetest. Õpilased saavad proovida näiteks valgustaja, kostüümikunstniku, operaatori või hoopis režissööri ametit. Programmi lõpus jõuame maagiliste illusioonide ruumi, kus üleelusuurused masinad rassivad kõik ühise eesmärgi nimel – et pilt lõpuks ometi liikuma saaks.
Muuseumis otsitakse märke kooli väärtustest.
Koolimajas arutleme kooli väärtuste üle, teeme plakateid ning muid toredaid ülesandeid. Viimasel päeval paneme kokku filmi, kus räägib iga õpilane ühest põhiväärtusest, mis on talle südamelähedane. Projekti lõpuks valmib tore film, kus on igal õpilasel sõna! Vaatame seda kõik koos esitlusel. (30 õpilast)
NB! Projekti eelduseks on 5-eurone muuseumiskäik ja selle eest maksmine esmaspäeval, 19. novembril.
https://goo.gl/forms/xMfdcHHLlG79J4UH2

KUNST ON MOES
See projekt on sulle, kui oled mõnda kunstiteost vaadates mõelnud, et kunst on igav ja miks inimesed selle teose ees veedavad üle kümne sekundi. Sa õpid, kuidas kunst sinu silme ees hakkab elama. JA see pole veel kõik! Selle projekti käigus on sul võimalus külastada KUMU´s olevat näitust Eesti kuulsa kunstniku Konrad Mägi loomingust. Muuseumipilet maksab 4.50, mis tuleb tuua projekti esimesel päeval õpetajale. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/uApkVi5UOaTVka2p1

PUTUKAHOTELLID
Hakkame hotellipidajateks! Meisterdame looduslikest vahenditest putukatele mõnusa elukeskkonna ning rikastame seeläbi kooli aia looduslikku elukeskkonda. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/84l5gj3g2ZbN5n8x1

PÕHJA-TALLINNA JÕULUKAART
Loome ise jõulutunnet! Oleme inspireeritud ja esindame oma kooli.
Teeme jõulukaarte eesmärgiga osaleda nendega konkursil.
Arutame jõulude teemal ja loome paariks päevaks meeleolu.
Õpime läbi loo jutustamise joonistamiseks ideed leidma.
Tutvume jõulusalmidega ja proovime neid ka ise kirjutada.
Projekti teiseks päevaks palume kaasa võtta A4 joonistusploki ja värvilised pliiatsid. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/VUXJVcYvZ5BSxsiX2

LIIKLUSVANKER
See projekt on sulle kui sulle meeldib puutöö ja meisterdamine või kui tahad juurde saada teadmisi liiklusest ja liikluskorraldusvahenditest. (20 õpilast)
https://goo.gl/forms/2bngLlyAqiPscPiY2

STAATILISE VEEBISAIDI VALMISTAMINE
Selle projekti raames saab õpilane luua staatilise veebisaidi nullist õpilase valitud teemal. Esimesel päeval tutvume HTML’i struktuuriga XML’i kaudu, proovime läbi HTML’i põhielemendid ja -atribuudid ning sisud. Samuti teeme iga projekti kohta GitHub’i konto, mille ühtlustame kohaliku arvutiga. Teisel päeval kujundame CSS’ga. Kolmandal päeval loome lõpliku sisu ja viimistleme. (20 õpilast)
https://goo.gl/forms/5noCRfQ9mmoO9Q9J2

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”7.-9. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487150562591{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

JALUTUSKÄIK KIRJANDUSES: LOOVJUTT JA NARRATOLOOGIA
Selles projektis vaatleme süvitsi mõningaid nippe ja nõkse, mis teevad ühe loo huvitavaks. See oskus on vajalik, et tekste oleks põnevam lugeda ja kirjutada. Uurime eri tüüpi sündmuseid kirjanduses, aega ja ruumi ning jutustamistasandeid. Projekt sisaldab ka lühikest iseseisvat jalutuskäiku, mille käigus otsivad osalejad inspiratsiooni jutu kirjutamiseks. Omandatud oskusi rakendades kirjutab igaüks lühikese loovjutu. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/bNcEgHXFKRSVFQxm1

PROGRAMMEERIMINE KEELES C#
Kui sa oled tehnikahuviline kes usub, et arvutitega on võimalik ise midagi luua, siis see projekt on sulle. Selle projekti liikmed näevad loomingulisust selles kuidas samale probleemile erinevalt läheneda ning suudavad oma murede murdmiseks teha koostööd nii grupikaaslaste kui ka internetiga.
Selles projektis loob iga grupp ühisele probleemile omamoodi lahenduse – omamoodi arvutiprogrammi. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/NOqWPl0v2WbVzU0B3

LIIKUDES TORNIDE RINGIL
Esimesel päeval kell 9.00 kogunemine võimla juures. Seljas riided vastavalt ilmale (vajadusel vihmavari või kilekeep kaasa). Kaasas täislaetud akuga mobiiltelefon. Koolis saad täpsemad juhised edasiseks tegutsemiseks. Sealt liigume edasi koos vanalinna tornide ringile. Koolis süüa ei saa.
Teisel ja kolmandal päeval koguneme koolis kell 9.00. Kaasa on vaja võtta oma telefon. Töö arvutis.
Vali tervis ja teadmised! (45 õpilast)
https://goo.gl/forms/HM2Uke8gbFgT8P5n1

AJA KÕLA – POPMUUSIKA LUGU
Projekti raames esimesel päeval uurime koolis , mida õpilased teavad mõistest popmuusika, mida see hõlmab ja laseme grupitöödes uurida erinevate kümnendite muusikat.
Teisel päeval külastame näitust “VABADUSE KÕLA”. Eesti popmuusika ajalugu Maarjamäe tallihoones (Pirita tee 56). Seal kuulame kassetikat, lintmakki, salvestame kassetile lühikese muusikapala 1960. a biitansamblite stiilis. Programm hõlmab endas muusika kuulamist, käelisi tegevust ning koos musitseerimist. Vaatame, millele 150 aastat tagasi muusikat salvestati. Räägime keelatud ja lubatud muusikast, pillide ehitamisest, lintmakkidest, kassettidest, muusika salvestamisest ja vanemate generatsioonide vastuseisust uue aja muusikale.
Kolmandal päeval teeme kokkuvõtte projektipäevadest ja toimub viktoriin, koos kuulamisülesannetega, milles selgitame välja kui palju sai popmuusika lugu selgemaks.
Maarjamäe tallihoones näituse külastamine on tasuline. Täpse hinna teatame hiljem. Aga jääb 5 euro piires. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/0TnAI1ezHJDp1EtF2

PROTSENT LÄBI ELUPRISMA
Õpid protsentide arvutamist läbi eluliste olukordade (näteks laenud, investeerimine, maksud, allahindlused, järelmaksud, jne). (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/sZKw6zVzpJLDkbYS2

VANALINNA LEGENDID
Kõik me teame legendi Järvevanast, kes valvab Tallinna valmimist. Aga kas sa teisi legende tead ka? Kas oskad neid rääkida teistele? Kas oskad näidata, mis vanalinna majaga on seotud üks või teine legend? Aga võib olla sa tead neid legende nii palju, et jagub terve ekskursiooni jaoks?
Vaatame üle teadmisi vanalinna kohta ja paneme neid kokku mingis elektroonilises vormis (esitlus, virtuaaltuur, quizz, orijenteerumismäng) vastavalt osalejate arvule. Eeldatavasti saame teha seda nii vene kui ka eesti keeles. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/rOecG02LwoqY92Qr2

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”10.-12. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487150633583{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

HERMEN RODE ALTARI PIGMENDID
Niguliste kunstimuusemi külastamine, kus saadakse ülevaade Hermen Roode töökojas valmistatud altarist ning kaasaegsetest kunstitööde füüsikalistest ja keemilistest uurimismeetoditest.
Soovitav 10 klass, muuseumi külastus 4.50 eur. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/wbYVOEHUu6tS7hXY2

KONRAD MÄGI – TUNTUD JA TUNDMATU
Projekt „Konrad Mägi – tuntud ja tundmatu“. Esmaspäeval kohtume kell 9.00 ruumis 406. Teisipäeval läheme KUMUsse, pilet maksab 4.50€ (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/pWCuZN1lxf18Ap7k1

TAMMSAARE JA VILDE
Tammsaare ja Vilde muuseumi külastamine (kokku 6 eurot), osalemine muuseumitundides, koolis filmide „Põrgupõhja…” ja „Mäeküla…” vaatamine, analüüs ja teoste tutvustamine, õppematerjali koostamine. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/mjmRaM1QQYilPkgs2

TKG DIGITURUNDUS
Oled tahtnud paremini aru saada, kuidas toimib sotsiaalmeedia, kus sa igapäevaselt aega veedad? Kuidas luua sotsiaalmeedias head sisu ja suurema publikuni jõuda?
Projektipäevade jooksul on sul võimalik leida nendele küsimustele vastused ja teha koolile esmakordselt Instagram ja blogi. Muudame meie kooli sotsiaalmeediakanalid põnevemaks! (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/EPEKiKDPhMoYvFvM2

KÖIDAME KOKKU JA HARUTAME LAHTI
Selle projekti jooksul on sul võimalus harutada algosadeks raamat ja õppida selgeks peamised köitmistehnikad. Projekti jooksul proovime läbi erinevad köitmistehnikad ning koostame digitaalse juhendmaterjali, et edaspidi oleks võimalik ka iseseisvalt köitmisega hakkama saada. Selles projektis osalemine on hea võimalus õppida selgeks omaloominguliste tööde köitmiseks vajalikud töövõtted, et neid hiljem oma uurimistöö praktilise osa või erinevate loovtööde köitmiseks kasutada. Lisaks õpitud oskustele disainime ümber juba köidetut kooli meeneid. (15 õpilast)
Projektis osalemiseks vajalike materjalide ja töövahendite omaosalus on 5 eurot õpilase kohta. Ülejäänud materjalid muretseb kool.
https://goo.gl/forms/73HJseDqxfWJE8Lg1

TALLINNA EKSKURSIOON
Iseseisvalt Tallinna ekskursiooni koostamine ja ettekandmine. Eesmärk on koostada 3 liikmelistes rühmades Tallinna kultuuri- ja/või loodust tutvustav ekskursioon. Ekskursiooni koostamisel on oluline, et see oleks läbimõeldud. Lisada tuleb juurde plaanid, söögipausid, hinnad, ekskursiooni kava, ajatabel, algus- ja lõpp. Ekskursioon tuleb ka ise läbi käia ja talletada käidud kohad kaardile. Viimaseks tuleb koostada tehtud tööst esitlus ja koolis see teistele ettekanda. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/egdbbTxkZUCfbngx2

STUUDIOFOTO KIIRKURSUS
Milline foto sulle meeldib? Kas sulle meeldib ennast pildistada? Kas sa oled kunagi mõelnud, mitu pilti tehakse maailmas ühe sekundi jooksul? Miks on enese representatsioon tänapäeval nii oluline? Kuidas teha head pilti? Püüame koos läbi teoreetiliste ja praktiliste ülesannete sellele vastust leida. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/6958cNgWJRNVstJ22

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion]