22.- 24. jaanuari projektipäevade registreerimine

22.- 24. jaanuaril on taas kõiki õpilasi ees ootamas huvitavad projektipäevad.

Projektipäevad on ellu toodud sel põhjusel, et õpilased saaksid süvendatult tegeleda valdkonnaga, mis neid huvitab, sest neil on võimalus valida erinevate projektide hulgast endale sobivaim. Iga projekt soodustab ka vastava kooliastme õpilaste õpiväljundite saavutamist ning erinevate üldpädevuste arendamist. Kõik projektid lähtuvad oma olemuselt kooli põhiväärtustest – loovus, avatus ja koostöö!

Registreerimise lingid leiate allpool. Kui projekti link on suletud, siis on vastava projekti õpilaste piirarv täis ja rohkem sinna registreeruda ei saa.

Registreerida saab kuni 17. jaanuar. 

Õpilased, kes ennast ühtegi projekti ei registreeri, registreeritakse automaatselt projektidesse, kus on vabad kohad.

[vc_accordion active_tab=””][vc_accordion_tab title=”1.-3. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487230326231{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

SIPSIKU LÕBUSATE SEIKLUSTE MAALIMINE LÄBI MEIE SILMADE!
Tule maalima, punuma ja köitma Sinu enda ,,Sipsiku’’ raamatut! Projektipäevadel tutvume lähemalt Eno Raua raamatust tuttava nuku ,,Sipsiku’’ lugudega, mängime toredaid mänge, maalime raamatust tuttavaid ,,Sipsiku’’ lugusid, punume koos värvilist nööri ning viimasel päeval köidame raamatu kokku. Kui sa pole varem ,,Sipsikut’’ lugenud, kuid tahaksid ikkagi kaasa lüüa – ära muretse! Projektiga saavad liituda ka need, kes pole raamatut enne lugenud – tutvume raamatuga kõik koos!
Projekti lõpuks valmivad koostööna tehtud ,,Meie maalitud Sipsiku seiklused’’ raamatud. Projektide esitlusel tutvustab iga grupp valminud raamatut teistele.
Tunneme rõõmu kirjandusest ja veedame koos lõbusad projektipäevad!
Kellel on olemas maalimisvahendid (pintslid, värvid, veetops) – palun võta need projektipäevadele kaasa! (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/dBMfmG45itFJ8agy2

EESTI SÜMBOLID (venekeelne projekt)
Kui oled huvitatud teada saama Eesti ajaloost, kultuurist ja Eesti sümbolitest registreeri ennast sellesse projekti, mille käigus me teeme Sinuga plakati, kuhu paigutame kõige tähtsamad Eesti sümbolid ning läheme ekskursioonile Riigikogusse ja Pika Hermani juurde. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/TyEyq9VidwRPp2RB2

MAAILMARÄNDURID
Projektipäevadel vaatame laia maailma ja teeme tutvust erinevate mandritega: Euroopa, Ameerika, Aafrika, Austraalia. Kuulame ja vaatame iga mandriga seotud muusikat ja lühifilme, teeme nendega seotud harjutusi ning koostame ühiselt ühe lauamängu, kus iga grupp teeb oma valitud mandriga seotud lauamängu osa. Nii valmib ühiselt üks suur ja põnev lauamäng! Kindlasti kaasa pinal (värvilised pliiatsid, vildikad)! (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/ygcZiEFQIlexKTtd2

MINU SÕBER KOER
Inimese parim sõber on koer! Tule õpi, kuidas suhelda koeraga nii, et mõlemal on hea. Projektis on kokkupuude koeraga, kui oled allergiline, vali teine projekt. Kaasa pinal! (30 õpilast).
https://goo.gl/forms/8OBYX4WJgHW2tJDU2

ORIGAMI MAAILM
Selle projekti käigus avaneb sinu ees origami maailm. Kuidas sa arvad, kui suur see on?
Kolme päeva jooksul sa tutvud origami erinevate tehnikatega, mida saad kohe ka katsetada. Võta kaasa käärid ja hea tuju! (15 õpilast).
https://goo.gl/forms/bvoeRqTEhOHDRR803

EDUCATIVE TABLE GAMES (inglisekeelne projekt)
In this group, you will create new games, funny and interesting table games to play with your friends in the lessons or in the breaks with your classmates. Come join us and become the greater games inventors from our school. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/iRo8XOHeqq8cEFFO2

RAHVASTEPALL – EESTLASTE LAPSEPÕLVE MÄNG LÄBI AJALOO (praktiline projekt)
Projekt on soovituslik 2.-3. klassi õpilastele.
Hei rahvastepalli huviline,tule veeda projektipäevad rahvastepalli mängides!
Kaasa sportlik riietus, spordijalanõud ja veepudel. Kogunemine 9.00 spordisaalis. (20 õpilast)
https://goo.gl/forms/c2bgr9eVIu9BH3Km1

SAJAGA EDASI, EESTI, LÄTI, LEEDU, SOOME!
Kokkuvõtte Eesti Vabariik 100 programmist, mille käigus teeme põgusa uurimuse, kuidas kodudes tähistati juubeliaastat. Räägime lahti Eesti sümboolika, joonistame seda ja grupitööna valmivad plakatid vastaval teemal. Õpime tundma naaberriikide ajalugu väärtustades kultuurilist mitmekesisust ja süvendades kodumaa-armastust.
Lisaks kogume inspiratsiooni pealinnas, käime Toompeal ja Vabaduse platsil. Ringkäik on esimesel päeval tasuta, õpetaja juhendamisel. Teisel ja kolmandal päeval vaagime uuritud teemasid, joonistame ja kujundame plakateid; tagasisidestame teadmisi ja valmistume etteasteks. Kõikidel päevadel algab kooli juures töö kell 9.00 ja lõpeb 12.00. Vajalik pinal. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/dQTTBa4HKqVSvAO53

SEIKLUS MALEKUNINGRIIGIS
Tule salapärasesse malekuningriiki teatrit tegema, maalima ja malekomplekte
meisterdama, kui sulle meeldib seigelda, võistelda, meisterdada ja huvitavaid lahendusi leiutada ja kui sa tahad saada teadmisi malemängu kohta.
Kaasa: pinal värvipliiatsitega ja/või rasvakriitidega, harilik pliiats, käärid, liimipulk,
pintsel. joonlaud. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/vyWozyYo6VOcmDBB2

TALVISED RAHVAKALENDRI TÄHTPÄEVAD
Esimesel päeval tutvume Eesti rahvakalendri talviste tähtpäevade ja kommetega, õpime “Vastlalaulu”, meisterdame vurri ja võistleme vurritamises. Teisel päeval külastame Eesti Vabaõhumuuseumi, kus osaleme küünlapäeva programmis. Igaüks meisterdab endale mesilasvahast küünla, hiljem saame sõita hobusaanis. Kolmandal päeval kordame “Vastlalaulu” ning valmistame ja sööme vastlakukleid.
Osalustasu 6€ (tuua 22.01), Vabaõhumuuseumi külastuseks (23.01) panna selga ilmale vastavad riided ning lõunasöögiks võtta kaasa näiteks tee ja võileivad.
23.01 koguneme koolimaja ees kell 8.45, tagasi jõuame orienteeruvalt 13.30. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/nQ93jrMLYOwWadRx1

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”4.-6. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487150538294{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

RAHVAKUNST – KÄSITÖÖ
Sulle meeldib tegeleda käsitööga? Selles projektis tegeleme õmblemisega ja töö tulemusena valmib ruumiline pilt vildist. Töö mugavamaks planeerimiseks palun võta kaasa oma käärid. (18 õpilast)
https://goo.gl/forms/nreeuSGGp25DoVI42

KONFLIKTIDE LAHENDAMINE
Sõna „konflikt“ on sulle tuttav. Kui sa tahad teada, mis põhjused on selle taga, kas on võimalik konflikti ennetada ning kuidas vastastikuse arusaamatuse võiks lahendada, siis oled oodatud! (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/zZKLmliv1RUai5ZC2

KOOL EILE, TÄNA JA HOMME
Kas teadsid, et Tallinna Kunstigümnaasium saab sel aastal juba 105-aastaseks? Kas tead, kuidas õpiti rohkem kui sada aastat tagasi? Kas oled kunagi mõelnud, milline on võiks kool tulevikus välja näha? Kui need küsimused tekitasid huvi, oled leidnud õige projekti!
Projekti esimesel päeval külastame Eesti Vabaõhumuuseumi, kus saame teada, milline oli koolitund aastal 1910. Teisel ja kolmandal päeval mõtleme, mis on tänapäeva koolis hästi ja mida saaks veel paremini teha, unistame suurelt ja loome pildi tuleviku koolist. Kolme päeva jooksul jõuame käia muuseumis, teha rühmatööd, joonistada ja võib-olla ka veidi meisterdada.
Lisainfo:
● muuseumitund vabaõhumuuseumis maksab 4 eurot;
● esimesel päeval koguneme kell 9:00 koolimaja ees, teistel päevadel klassis;
● kuna oleme esimesel päeval muuseumis, ei toimu kooli poolt toitlustust;
teisel ja kolmandal päeval palume kaasa võtta pinali, milles oleks värvipliiatsid või viltpliiatsid, käärid ja liim. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/BKgD4jCP2f4VQp8i1

PINNAVORMID
Pinnavormide projektis meisterdame suurpinnavormide maketi, et saada täpselt aru, mis on orud, nõod, mäestikud, kus on paiknevad maastikul jõed ja kus järved. Kaasa tuleb võtta guaššvärvid või akrüülvärvid, palju ajalehti, väikseid papist karpe, väikseid kivikesi, oksi, suuri papi tükke, pintslid, PVA liim; vatti; värvilist paberit, liimipulk, käärid, nöör. Palun panna selga meisterdamiseks sobilikud riided. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/ovuMAnPpV3NbJqKi1

RAHVASTEPALL – EESTLASTE LAPSEPÕLVE MÄNG LÄBI AJALOO (praktiline projekt)
Projekt on soovituslik 4. ja 5. klassile.
Hei, rahvastepalli huviline! Tule veeda projektipäevad aktiivselt palli mängides!
Kogunemine kell 9.00 spordisaalis.
Kaasa spordiriided ja – jalatsid ja veepudel! (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/xh85hgmOOvOf5xnd2

ERINEVATE KULTUURIDE TOITUDE TEGEMISE ABC
Kas tahaksid osata ise süüa teha? Kas tahaksid õppida tundma teiste riikide toite ja õppida neid ise valmistama? Projekti käigus tutvud erinevate riikide toitudega ja nende valmistamisviisidega, õpid retsepte lugema ja valmistad ise süüa.
Projekti osalustasu on 5 eurot tooraine ostmiseks. Võta 5 eurot kaasa projekti esimesel päeval, 22.01.2019. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/RyUXsFOJ767R1Rfj2

HIINA UUS AASTA (SEA AASTA)
Kui Sa soovid rohkem teada hiina uue aasta traditsioonist, meeldib käsitöö ja oskad õmmelda ning soovid endale teha suveniiri siis on see projekt Sinu jaoks. Kaasa võtta käärid, harilik pliiats ning hea tuju. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/k6h0hTglpmixrN3U2

VESI – IMELINE AINE
Uurime vee erilisi omadusi läbi katsete. Vesi elukeskkonnana. Külastame Tallinna Veepuhastusjaama Ülemistel ja uurime, kuidas toimub joogivee puhastamine.
Soovitatavalt 5.-6. klass. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/Ip6B9NphqssINNc33

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”7.-9. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487150562591{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

GEOMEETRIA LÄBI ELUPRISMA
Selles projektis saad teada, kui palju geomeetriateadmisi on vaja kasutada igapäevaelus. Valmistad ennast paremini ette põhikooli matemaatikaeksamiks.
Teeme tööd nii peast, kirjalikult kui arvutiga ning joonistame ja joonestame.
Kaasa võtta joonestusvahendid (joonlaud, sirkel, mall, pliiatsid, liim), kalkulaator. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/KeOWyYN253pTQARI2

KOLLAAŽ: MIDA OLEN 7., 8. , 9. KL ÕPPINUD
Korraldame ajurünnaku, mida oleme õppinud keeltes, kirjanduses, ajaloos, kunstis, muusikas jt. Õpitust valmib rühmatööna kollaaž ja viktoriin. Vaja läheb antud ainete õpikuid, vanu ajalehti-ajakirju. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/7dnaPZFtHVlvg13v1

MUUSIKALISE LAUAMÄNGU “MUUSIKAMAASTIK” LOOMINE
Muusikalise lauamängu loomine. Mäng luuakse samal põhimõttel nagu on „Eestimaa mäng”. Mäng hõlmab aga küsimusi muusikast – muusikateooria, muusikaajalugu, pillid, laulud, muusikastiilid, eesti rahvamuusika, rahvaste muusika jne. Kaasa kirjutusvahendid, viltpliiatsid, joonlauad. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/GEjn45CTJRo7AuEK2

KUNST SEINTELE
Meisterdame stende kunsti jaoks oma koolimajja. Sobib õpilastele, kellele meeldib meisterdamine ja puutöö. Külastame MÄSU (kas sa tead mis see on?). (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/JXx2HriDgNvuxOqV2

RIIK LÄBI MÄNGU
Projekti käigus loome mängu, kus saad olla ise ettevõtte juht ja katsetada, kuidas ringleb raha firmades ja riigis.
Kaasa võtta endal: kalkulaator, vildikad või pliiatsid, harilik, kustutuskumm, pastakas, käärid ja liim. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/B5FEfo3HZsUkzxx22

TALLINN TÄNA JA EILE
Vali see projekt kui sa tahaksid teada, millisel moel on Tallinn 40 aasta jooksul muutunud ning miks. Projekti käigus tuletame meelde ajalooteadmised Nõukogudeaegsest Tallinnast, vaatame vanu fotosid ning jalutame tänapäevases Tallinnas. Vanu ja uusi fotosid võrreldes avastame üheskoos, millised muutused on Tallinnaga toimunud.
Projektis vajad sa pildistavat telefoni või kaamerat, ilmatikukindlaid riideid, võta kaasa roheline kaart/õpilaspilet ning ole valmis iseseisvalt Tallinnas liikuma. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/15Kba7VqosSNKlcF3

TEKTSITÖÖTLUS WORD-IS JA DRIVE-S
Ees on loovtöö koostamine või referaadi kirjutamine, aga sina ei ole arvutis tekstitöötlusprogramme (Word ja Drive Document) väga palju kasutanud ja ei tea, kuidas tekib suures failis sisukord, kuidas lisada pilte, nimekirju, tabeleid jpm. Oled valmis tõhusaks tööks kolme päeva vältel ja tahad õppida tekstitöötlus programmide võimalusi? Siis tule meie projektirühma! (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/QMdpvqBXBtiGpSNz2

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][vc_accordion_tab title=”10.-12. klassid”][vc_column_text css=”.vc_custom_1487150633583{margin-top: 10px !important;margin-left: 10px !important;}”]

ARHITEKTUURIFOTO „6 LUGU EHITISTES“
Oled oodatud ühinema, kui tahad pildistada Tallinna erinevaid huvitavaid hooneid ja tahad osaleda näitusel „6 lugu ehitistes“. Kui otsustad ühineda, võta kaasa mälukaart (piisab väikesemahulisest). (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/C6dBDxXM30uCUcQ82

EESTI EHE – EHE EESTI
Esimesel päeval on näituse külastus. Selleks kaasa võtta 5 eurot. Teisel päeval meisterdame ehteid fantaasiarikastest materjalidest. (Kui leiad ise midagi põnevat, millest meisterdada, võta kaasa). Kolmandal päeval tegeleme näituse ülespanemisega. (30 õpilast)
https://goo.gl/forms/eHDgr2zSRf2n1iyP2

ELUTARKUSE KVINTESSENTS: ESTEET JA EETIK SØREN KIERKEGAARDI EKSISTENTSIFILOSOOFIAS
Projektis tungime inimeseks olemise sügavusse, eksistentsialismi esiisa Søren Kierkegaardi loomingulisse filosoofiasse. Kierkegaard on ajatu filosoof, keda kunstnikud ja vaimuinimesed täiskuuõhtutel ikka meelde tuletavad, tavainimeste jaoks on ta tundmatu. Tutvume kahe Kierkegaardi kirjeldatud eksistentsisfääriga: esteetilise ja eetilisega. Mõtiskleme kunstnikuks olemisest, armastusest ja sellest, kuidas ühendada iseend maailmaga, ajalik igavikulisega. Filosoofiale otsime peegeldust Friedebert Tuglase romaanist „Felix Ormusson“. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/t2KHhq23zeyPu2Dj1

LAULU MIKSIMINE
Oled nõus väitega, et laptop on muusikainstrument, mõtled miks mõned laulud saavad populaarseks, kuid teised kaovad unustusse? Tahad õppida valdama kunsti, mis võimaldab sul tavapärase laulu salvestuse kas säravalt esile tuua või kogu selle erilisuse ära summutada?
Laulu miksimise projekti käigus kasutame tarkvara Studio One, et toorelt salvestatud laulu osad niiviisi kokku panna, et see kõlaks kuulatavalt nii läbi tavaliste kõrvaklappide kui ka suurte kõlarite.
Projektil läheb vaja isiklikke kõrvaklappe.
Võimalusel võtke mitmeid ja erisuguseid, et sama laulu läbi eri tingimuste kuulata. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/LB1V7QH1n6ER3hAI3

MATEMAATIKA RIIGIEKSAMIKS VALMISTUMINE
Kordame üle 10. ja 11. klassis õpitud teemad. Lahendame eelmiste aastate matemaatika riigieksami töid.
Projekt on sobilik 12. klassi laiale ja kitsale matemaatika rühma õpilasele.
Kaasa on vaja võtta: eelmiste õppeaastate töövihikud, valemite raamat (kui on), vihik, kirjutus- ja joonestusvahendid ning hea tuju. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/gEqK6Gs1QgtM1WOo2

MINA JA MINU ELU LÄBI KUNSTI
Projekt „Mina ja minu elu läbi kunsti“ annab võimaluse süveneda iseenda sügavasse maailma ning analüüsida oma elu, et teada, kes sa oled ning mida võiks elult tahta või kuidas elus suunda leida. Kaasa võtta oma lemmik kunstivahendid. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/TyFsBsfGYy7RBKBQ2

KOOLI OMA AJALEHT
Projektis saab õpilane kogeda iseseivalt, mismoodi käib ühe trükiajalehe välja andmine. Selleks pannakse esimesel päeval kokku reaalne toimetuse meeskond– kujundaja, toimetaja, reporterid jne.. kes saavad lehe valmimise juures kindla ülesande, mis nagu päris toimetuses peab saama lahendatud õigeks kellajaks. Peale ülesannete jagamist asub igaüks enda töö kallale ning nii nagu igas uudiste toimetuses, peab ka siin esimesel koosolekul (22.01 hommikul) olema mõni idee kas uudisest või reportaažist, mis ajalehes ilmuda võiksid. Kaasa võiks võtta vastavalt rollile kas sülearvuti, kaamera (kui mõtled olla fotograaf) ning kindlasti peaks vaatama, kas telefonis on olemas diktofon. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/TXPdQeJgqUGdd0NC3

MIXED MEDIA TEHNIKAS LAUADEKORATSIOONID
Kui sulle pakuvad huvi erinevad kunstitehnikad ja soovid tutvuda majakate arhitektuuriga, siis on sul võimalus täita kliendi tellimus ja luua majakatest lauadekoratsioonid. Projekti käigus saad tutvuda erinevate Mixed Media tehnikate, töövõtete ja töövahenditega. Õpid tundma majakate arhitektuurijooni ja saad teada, miks nad olid olulised. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/beDfsO6KUlZ6UpyY2

STAATILISE VEEBISAIDI VALMISTAMINE NULLIST ÕPILASE VALITUD TEEMAL
Õpid nullist tegema primitiivset staatilist veebisaiti kasutades HTML-i ja CSS-i. Valmistad üksi või rühmas enda veebisaidi. Esitled protsessi või tulemuse osa. (15 õpilast)
https://goo.gl/forms/mfLo7hfgWiNcVoVF3

[/vc_column_text][/vc_accordion_tab][/vc_accordion]