Digimõte 2016 peavõit tuli Tallinna Kunstigümnaasiumile

Tallinna Kunstigümnaasium võitis Tallinna haridusameti konkursi “Digimõte 2016” projektiga “Loodusmustrid muusikas” ning hakkab põhikooli 3. astmes läbi viima innovaatilist lõimitud õpet, mis ühendab muusika, tehnoloogia, loodusteadused ja inimeseõpetuse. Kool võtab Eestis esmakordselt üldhariduses kasutusele Islandi muusiku Björk´i eestvedamisel välja töötatud 10 äppi, mis ühendavad muusika, looduse, tehnoloogia ning loovuse (BIOPHILIA).

Lisaks on planeeritud koostöös Energia Avastuskeskusega välja töötada õpituba „Muusika ja füüsika“ kõikidele koolidele. Õpituba avatakse külastajatele 1. veebruar 2017. Lõimitud aineõpetus on plaanis juurutada õppekavasse ja rakendada põhikooli III kooliastmes 1. septembrist 2017. Nordeni ehk Põhjamaade Ministrite Nõukogu Eesti esinduse kaudu soovib kool liituda Põhjamaade BIOPHILIA võrgustikuga.

“Tegemist on koostööprojektiga, kus meie rõõmuks ka meie partnerid – Energia Avastuskeskus ja Põhjamaade Ministrite Nõukogu – potentsiaali nägid ja omaltpoolt meid tegutsema innustasid. Nii sündiski meie digimõte, mis on eelkõige seotud meie eesmärgiga lõimida sisuliselt erinevaid ained, mitte teha seda ainult paberil. Oleme rõõmsad Tallinna haridusameti toetuse üle ning hakkame nüüd oma plaane ellu viima!” ütles Tallinna Kunstigümnaasiumi direktor Mari-Liis Sults.

Teist korda korraldatud konkursi „Digimõte“ eesmärgiks on toetada koolide uuendusi, mis parendavad õppeprotsesse, õpetamist ja õppimist ning on õpetamisel lihtsalt rakendatavad. Konkursil said osaleda kõik Tallinna üldharidus- ja huvikoolid. Taotlusi hindas komisjon, kuhu kuulusid Tallinna Haridusameti esindajad ja IT valdkonna eksperdid. Hindamisel oli aluseks projekti uudsus ja väärtus õppeprotsessile, projekti ülesehitus, läbimõeldus, süsteemsus ja mõju organisatsiooni tulemustele, samuti koostöö teiste haridusasutustega.

Esikoha preemiasummana võitis Tallinna Kunstigümnaasium10 000 eurot.

BIOHPILIAst ja BJÖRKi ideest saab lähemalt lugeda siit: http://biophiliaeducational.org/