Disain

Endine tarbekunstisuund värskendatud sisuga ning uue nimetusega keskendub probleemilahendusele ja disainmõtlemisele, mis on tänapäeva maailmas asendamatu oskus igal elualal. Disaini baaskursustel püstitatakse probleeme ja analüüsitakse lahendusi ning praktikas viiakse need ellu erinevatele tehnikatele pühendatud kursustel – näiteks graafiline disain, tekstiil ja mood, keraamika, klaasikunst ja muud.

Disainisuund annab õpilasele oskuse läheneda loominguliselt erinevatele probleemidele, leida uudseid ja innovaatilisi lahendusi ning väljendada end originaalselt ja isikupäraselt.

Disainisuund annab põhjaliku ettevalmistuse, et jätkata õpinguid erinevatel erialadel nii Eestis kui välismaal. Näiteks:

• Eesti Kunstiakadeemia: disain ja tootearendus; ehte- ja sepakunst; graafiline disain; keraamika; klaasikunst; kujunduskunst; moedisain; nahakunst, aksessuaari- ja köitedisain; tekstiilidisain; tootedisain.
  • Tartu Kõrgem Kunstikool: meedia- ja reklaamidisain; mööblidisain ja restaureerimine; nahadisain ja restaureerimine; tekstiil.
  • Tallinna Ülikool: integreeritud tehnoloogiad ja käsitöö; käsitöötehnoloogiad ja disain (Haapsalu Kolledž).
  • Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia: pärandtehnoloogia; teatrikunsti visuaaltehnoloogia.
  • Tallinna Tehnikaülikool: tootearendus ja robootika.