ÕPILASTE KONKURSID

Hei TKG õpilane!

Siin on Sulle valik erinevad praegu käimasolevaid konkursse!
Kui tunned, et tahad osaleda, siis anna minna!

Kui põhikooli või gümnaasiumi lõpuklassi õpilasena vaevad pead, kuidas kergemini uude kooli sisse saada, siis osale konkursil ja too võit KOOLI! Lisaboonusena ootab eduka konkursil esinemise eest kooli KUU TEGIJA tiitel.

Kui vajad abi konkursil osalemise asjus, siis pöördu julgelt oma aineõpetaja või klassijuhataja poole. Tema oskab Sind kindlasti edasi aidata!

KLASS VALDKOND PEALKIRI TUTVUSTUS; LINK ALGAB LÕPEB
1.-12. Liikumine, kunst, inimeseõpetus, keeled, matemaatika Hoovimängude kampaania Üleskutse õpilastele: osalege hoovimängude kampaanias!
1. Minge koos klassikaaslaste või sõpradega õue mängima. Kui ei torka kohe pähe, mida koos mängida, siis väga hästi sobivad mänguvahetundidest tuntud mängud ning inspiratsiooni leiab näiteks meie ideepangast www.liikumakutsuvkool.ee/ideepank (kui valida sealt vahetunnitegevused). Väga palju uusi ja põnevaid sportlikke mänge leiab liikumisõpetuse youtube kanalilt. Samuti on häid ideid Eesti Jalgpalli Liidu kodulehel. Lisaks on suurepärane mõte kutsuda oma lapsepõlvemänge tutvustama vanemad, vanavanemad ja vanavanavanemad.
2. Filmige mängust lühike, kuni kolme minuti pikkune video horisontaalformaadis. Kui teil ei ole mahti videot filmida, siis võite Tervisekassale saata ka fotojäädvustusi hoovimängude mängimisest.
3. Lisage juurde ka kirjeldus mängu nimega ning kellega koos mängu mängisite (kooli nimi, klassi number, huvikooli nimi või mingi muu ühendav tunnus).
4. Laadige video üles YouTube’i kanalile või Vimeo keskkonda ning saatke link aadressile: hoovilapsed@tervisekassa.ee.
Samuti võib soovi korral laadida video üles oma (või kooli) sotsiaalmeediakontole, lisades postitusele #hoovilapsed ja märkida juurde @tervisekassa. Et Tervisekassa teie postitust näeks, peab konto olema avalik.
19.04 29.04
1.-9. Keeled, kirjandus, matemaatika Loe ennast Teletorni tippu Lugemisprogrammi võistkonna moodustab terve klass. Tallinna Teletorni tippu jõudmiseks on vaja läbida 1050 trepiastet, mis algklassidele tähendab kokku 5250 lehekülje lugemist, vanematele klassidele 10 500 lehekülje lugemist. Lugemisprogrammi peaauhinnaks on Tallinna Teletorni külastus. Selle võidavad kolm kõige rohkem lugenud klassi kummastki vanuserühmast (arvestatakse lehekülgede arvu õpilase kohta). Lisaks loositakse lugemisprogrammi lõpus välja eriauhindu.

1.11 30.04
1.-12. Eesti keel, kirjandus Kõige imelikuma luuletuse võistlus Kirjandusfestival Prima Vista ootab osa võtma kõige imelikuma luuletuse võistlusest

Imelikke luuletusi võib luua üksi ja üheskoos, sõbra ja vaenlasega, hästi ja halvasti, armastusest ja vihast, tõest ja õigusest jne. Konkursile on oodatud nii kirjalikud tekstid kui ka videod, helitööd, fotod, tantsunumbrid, performance´id, kas või kudumid ja betoonehitised. Peamine, et autori(te) arvates oleks tegu päris imeliku, pentsiku, jabura, napaka luuletusega. Saada oma töö(d) hiljemalt 7. maiks aadressil imelikluuletus@gmail.com, (mahukamad videofailid laadida Youtube´i). Lisa kindlasti autor(id), kool ja klass.

19.04 7.05
7.-12. Kunst TALLINNA ÕPETAJATE MAJA AJALOOLISTE LOOVTÖÖDE KONKURSS Tallinna Õpetajate Maja kutsub tuleva juubeliaasta raames õpilasi koostama pannoosid maja väärika ajaloo kohta. Tallinna Õpetajate Majal on pikk ajalugu kultuuri- ja hariduskeskusena, mis loodi siia juba 1957. aastal. Tänane Õpetajate Maja hoone on mänginud Tallinna linna arenguloos olulist rolli alates 13. sajandist. Konkursi link

Osalemissoovist teatada: hiljemalt 25. oktoobriks 2021 selle vormi kaudu

Tööde esitamise tähtaeg:    hiljemalt 14. maiks 2022 läbi wetransfer.com aadressile: info@opetajatemaja.ee (juurde lisada: kool, klass, ees-ja perenimi ning juhendaja)

25.10 14.05
1.-12. Kunstiõpetus, eesti keel, matemaatika Animatsiooni-konkurss “Ükskord juhtus selline lugu” Konkursil osalejal tuleb välja valida üks tema endaga päriselt juhtunud lugu, mis võib olla põnev ja lõbus, kuid ka tõsine või kurb. Luua loo põhjal animatsioon ja proovida vaatajatele edasi anda, mis juhtus. Animatsioonile võiks lisada ka oma häälega loo jutustuse, heliefektid või muusika.”
Animatsiooni maksimaalne pikkus on 3 minutit ning vähemalt 50% filmist peab olema teostatud mõnes animatsiooni tehnikas. Animatsiooni tehnika valikul piire pole, võib olla igati loov ja teha tehnika osas ise valik. Konkursile oodatakse animatsioone, mis on valminud pärast 1. jaanuari 2020. Kindlasti tuleks filmile lisada ka tiitrid (algusesse ja lõppu), kus on kirjas ka autorite nimi või nimed.
info ja lisaküsimused:
konkurss@animakool.ee
7.02 19.06
Kõik koolipere liikmed Sport, eesti keel, digipädevused SPORDIALADE REKLAAM-KLIPPIDE KONKURSS Osaleda võivad kõik Tallinna koolide õpilased.  Kandideerimise aluseks on vastavalt statuudi hindamiskriteeriumitele videoklipp, mis tuleb laadida ülesse TikTok keskkonda (avalikus vaates) ja mis on tähistatud hashtag`iga #noorliigub ning oma konkursist osavõtt tuleb registreerida taotluse esitamisega.
Taotluses tuleb esitada videoklipi autori kontaktandmed (nimi, telefon, e-mail, haridusasutuse nimi, kus autor õpib) ning konkursile esitatud TikToki video otselink.
Taotluste esitamise tähtaeg on 22. august 2022. Taotlusi saab esitada siin.
19.04 22.08