22.05 põhikooli projektipäevade töötoad

Selle õppeaasta viimased projektipäevad on avatud! Sel korral on need töötubade formaadis.

Palun leidke järgnevalt lingilt omale meelepärane töötuba, olge õigeaegselt kohal ning olge rõõmsad!

22.05

10:00

Teeme ise muusikat (klaaspurgi muusika)
Moodustame klaaspurkidest helirea. Selleks kasutame veega täidetud klaaspurke. Püüame seda rida häälestada ja värvidega astmekõrgusi määrata. Lõpuks õpime ära ühe lihtsa pala klaaspurgi pillidel. 7 ühesuurusega klaaspurki või joogiklaasi, vesi, vesi-või guaššvärvid, lusikas
Kodustest vahenditest kosmeetilised tooted
Kui sa soovid oma keha eest paremini hoolt kanda ja teada saada, millistest kodustest vahenditest saab teha maske ja kreeme, siis see töötuba on sulle mõeldud! Lisaks saad teada, millised igapäevased toiduained on kasulikud su nahale ja kuidas neid ilurutiinides kasutada. Vajalikud on iga päev kasutatavad toiduained. Hea kui oleks ka juur- ja puuvilju. Kindlasti on vaja mett, kohvi, soola, suhkurt, oliiviõli.
TikTok
Kasutad igapäevaselt TikToki või oled lihtsalt TikTokist kuulnud? – Tule ja uurime lähemalt TikToki maailma.
Šokolaaditaskuga kaart
Töötoas õpime meisterdama šokolaaditaskuga kaarti. Selleks on vaja kahte lehte valget või värvilist A4 kartongi või paksemat akvarellipaberit (250-300 g/m3), joonlauda, harilikku pliiatsit, kääre, kahepoolset teipi või liimi, 60 cm paela (soovituslik) ning kaunistamiseks dekoratiivpaberit, paberist lilli, kleepse või muid käepäraseid vahendeid.
Õpilastel on vaja kahte lehte valget või värvilist A4 kartongi või paksemat akvarellipaberit (250-300 g/m3), joonlauda, harilikku pliiatsit, kääre, kahepoolset teipi või liimi, 60 cm paela (soovituslik) ning kaunistamiseks dekoratiivpaberit.
Kui Sul pole kodus piisavalt paksu paberit, saad lõikamist, voltimist ja kleepimist harjutada ja kaasa teha ka tavalist värvilist või valget paberit kasutades.
Õpime kirjutama arvutis (klahve ei vaata)!
Tahad osata kirjutada arvutis niimoodi, et ei peaks klahvidele vaatama? Tule arvutikirjutamise töötuppa ja teeme algust! Töötoa käigus kirjutamist kohe selgeks ei saa, selleks pead omal käel edasi harjutama. Aga põhitõed õpime ära! Töötoas osalemiseks on vaja head internetiühendust ja kindlasti klaviatuuri – iPad ja telefon töötoas osalemiseks ei sobi. Õpe toimub ladina tähtedes eestikeelsel klaviatuuril – kirillitsas me seekord kirjutamist ei õpi.
Vaja on laptopi või arvutit õpilasel kodus (iPad või telefon ei sobi).
Основы разработки сайтов
рассказать ребятам, кто такие веб-разработчики, какие продукты можно создавать в современном вебе и какие технологии для этого используются Чтобы принять участие, нужен компьютер +
– установленная программа Sublime — https://www.sublimetext.com/3
– выкачанные исходники для проекта и разархивировать на рабочий стол — https://drive.google.com/file/d/16l81HzFbgyKKf-LDhrLO6AJS30tfomoI/view?usp=sharing
Olümpiamängudest siin ja sealpool ekraani
Kui sind huvitab “suur sport”- Olümpiamängud, selle ajalugu ja olümpismi teema üldse. Oled valmis uuteks teadmisteks ning teadmiste kontrolliks sooritama viktoriini ja kehalisi harjutusi, siis kohtume.
Kuidas katta söögilauda
Lauakombed ning lauakatmise tavad ja erinevad loomingulised võimalused. Lauapesu, -nõud ja -kaunistused. Sobivate nõude valimine toidu serveerimiseks. Söögiriistade asetus ja erineva asetuse tähendused.
Salvrätt, nuga, kahvel, salatikahvel desserdikahvel, supilusikas, desserdilusikas, teelusikas, leivataldrik, salatitaldrik, supitaldrik, praetaldrik, veeklaas
Zoomi Link pass: 8hUHb0
Joonistamine “Kuidas joonistada nägu”
Kuidas joonsitada nägu? Tule töötuppa läbi arvuti nii, et laua peal valmis joonistuspaper,harilik pliiats, kustukumm ning hakkame joonistama inimese nägu. Õpime visandama järgides kindlaid seaduspärasusi, näo proportsioone ja tutvume mõne kasuks tuleva nipiga.
Vajalik on arvuti, ZOOM, harilik pliiats, kustukumm ja A4 mõõdus joonistuspaber.

11:30

Emotikonide tähendused ja nende viisakas kasutamine
Mõista erinevate emotikonide kasutamise tähendust ja osata otsustada, mis hetkel on mõistlik neid kasutada ja millal mitte.
Osalejatel on eelnevalt vaja kirjutada üles oma telefonis 10 viimati kasutatud emotikoni
.
Tšehhovi teater ja tuleviku kujustamine
Töötubades tutvume vene näitekirjaniku Anton Tšehhovi eriskummalise teatrikeelega. Püüame mõista, mida tähendab „tšehhovlik” olukord teatris ja igapäevaelus. Milliseid paralleele näeme kaasaja ja Tšehhovi teatri vahel?
Õpime loovkirjutamise, näitlejatehnika ja tuleviku kujustamise võtete kaudu kujutama tšehhovlikku õhustikku kaasajal või lähitulevikus. Töötuba häälestab meid kunstnikuna olema inspiratsiooni „vastuvõtja”.Teisisõnu – kuidas olla selgeltlooja või „näha” oma loomingut?
Ühes töötoas liitub meiega ka Draamateatri noor näitleja Teele Pärn, kes jagab oma muljeid Tšehhovist ja teatritööst. Teele on muideks ka aasta naisnäitleja 2019.
Arvuti või telefon osalemiseks. Soovitatavalt trükkimise võimalus kolme päeva jooksul.
Õiteilus õunapuu
Akvarellimistehnika, kus kasutatakse eriefekti saamiseks soola ja suhkrut. Maalime akvarellidega, laseme soolal mõjuda, kontrastsuse rõhutamiseks katame mõned kohad üle. Valmistame kaardi sõbrale.
Akvarellipaber A 4 mõõdus( joonistuspaber), akvarellvärvid, veetopsik, pintslid, jämesool, suhkur. Kaardi meisterdamiseks käärid ja liim. Salvrätikud, et värv ei tilguks.
“Eluring” ehk tehnika enese tundmaõppimiseks
Osaleja õpib kaardistama ja analüüsima enda eluga seotud erinevaid valdkond, õpib sõnastama isiklikke eesmärke ja kujundama tegevusi tasakaalu taastamiseks isiklikus elus. Vajalik on sirkel, A4 valge paber, kirjutusvahend ja 8 värvipliiatsit.
Peegeldused
Quaśśiga maalimine paberile (kunstiõpetus). Lihtsate võtete kasutamine värvide segamisel – looduslikud toonid. Kindlasti on kodus vanu värve, mida võib kooliaasta lõpus julgesti ära kasutada. Otsi üles oma kunstitarbed ja maalime koos peegeldusi.
Quaśśid, pintslid (6), paber A3 10 tk, vesi, tops, lapp alus, kätepaber.

13:00

FITBOX bodycombat
Töötuppa hilinejad sisse ei saa.
Töötuba nendele, kellele meeldib füüsiline aktiivsus ning kes on huvitatud intensiivsest rühmatreeningust. Vanuselist piirangut pole. Tähtis on tunnetada iseennast ja oma võimeid.
Bodycombat on võitluskunstidest inspireeritud treening, kus erinevad enesekaitse- ja poksiliigutused, on ühendatud kaasahaarava muusikaga. Ideaalne üldfüüsiline treening, mis arendab vastupidavust, koordinatsiooni ja jõudu.
Vajalikud vahendid: internet, zoom, kõlarid, veepudel, sportlikud riided ja jalanõud, treeningmatt (pehme alus).
Vajalik ruum: enda ümber vähemalt 2 meetrit vaba ruumi ning põrandat, mis kannataks hüppamist.
Projekti kirjutamine. Project Writing: my idea in practice. (in English)
“Project Writing: my idea in practice” workshop is meant to get pupils acquainted with the opportunity to realize in practice their ideas and with the possibility of how to have it supported financially. Here you will find out which are the programs designed for young people like you available in Estonia? How can you identify the suitable program or action for your idea? What do you need in order to translate your idea into reality? Which other opportunities are for you to travel and learn? And a lot more that will enrich your experiences and learning possibilities in a fun way. Take a glance at what other pupils say after they got involved into a project:
«Учимся с природой!»
https://noored.ee/blogi/sobralikkuse-saadik-15-anastasia/.
Jooga harjutused distantsõppest tingitud stressi leevendamiseks
See, kes teeb tutvust joogaga, ei saavuta üksnes tervist ja rahulolu, vaid ka mõistuse värskuse, sest jooga annab uue vaate elule. Jooga on uuestisünd, mis õpetab inimest oma ellu õnnelikult, rahulikult ja julgelt suhtuma.
Terves kehas terve vaim
Terves kehas terve vaim töötoas pead olema valmis sooritama erinevaid ülesandeid, vastama küsimustele ning olema julge. Antud töötoas peaksid olema valmis jagama oma ekraani, et meil tekiks mõnus sõbralik õhkkond.
Looduskatastroofid
Töötuba looduskatastroofi uurijatele. Töötoa alguses arutletakse, mis on looduskatastroofid. Seejärel saab iga õpilane endale uurimiseks ühe looduskatastroofi, mille kohta info ja pildid lisab ühiselt loodud google drive keskkonna esitlustesse. Eesmärgiks on uurida ja luua ühine fail õppimiseks
Muusika kuulamine ja joonistamine
Joonistamine ja muusika kuulamine on tore ajaviide Guašš või akvarellvärvid, värvilised rasvakriidid, A4 või A3 leht, pintslid, veega tops.
Vision board (7-12. klass)
Sul on unistused, aga ei tea, kuidas nendeni jõuda? Selleks, et jõuda eesmärkideni peab oskama unistada. Tule ja unistame koos- soovid reaalsuseks. A3 paber või Arvuti
Kui paberile siis: A3 paber või mõni muu papp, tapeet, kuhu anab suurelt asju teha (1) , Käärid (1), liim (1), ajakirjad (1-2), värvilised pliiatsid, viltpliiatsidSOOVITUSLIK ON TEHA VARIANT 2.
Looduskanga kudumine
Teeme looduslikest või kodus olevatest materjalidest seinapildi põimimise (gobelääni) tehnikas. Inspiratsiooniks:
http://fibersanddesign.com/learn-to-branch-weave-and-nature-weave-in-3-projects-for-any-season/
https://www.youtube.com/watch?v=6cfpK0R8ej4
https://www.youtube.com/watch?v=RMB8Y1G4liw
Nööri või lõnga paar meetrit, käärid. Kui ei lähe õue, siis mingeid pulki (nt chops sticks, grillipulgad, pliiatsid vms) ja paelu, kangaribasid vms. Võib aga ei pea olema papitükk max A5 võib olla vabakujuline.
Mandala joonistamine
Saame teada, mis on mandala, kust ta tulnud on ja miks muutus nii populaarseks. Joonistame ja värvime ise ühe mandala.Valge paber võib võtta rohkem, kui ühe kui äkki läheb sassi, harilik pliiats, kustukumm ja vahendid millega värvida (vildikad, pliiatsid, kriidid vali ise), sirkel või siis midagi ümarat mille abil ring tõmmata (nt: taldrik)
Õpime õppima!
Õpime koos efektiivsemalt õppima!  Kas oled siiani teinud Memory kaarte sõnade kordamiseks paberile või kordad kordamisküsimusi vihikust – aga tahaksid kuidagi uutmoodi õppida? Siis on see töötuba just sulle!
Töötuba on mõeldud õpilastele, kes on arvutis osavad, kuid pole ise teinud materjale keskkondades QUIZLET ja LEARNINGAPPS. Kasuks tuleb ka algeline inglise keele oskus, sest üks keskkond on inglise keeles.
Mida me teeme? Selles töötoas tutvume me kahe digikeskkonnaga (QUIZLET ja LEARNINGAPPS), mida saab kasutada kodus õppimise huvitavamaks tegemiseks. Quizletit ja Learningappsi saad kasutada kordamiseks ja Canvat ägedate plakatite loomiseks. Saad võimaluse valmistada ühe reaalse õppematerjali enda ühes aines kordamise jaoks.
Kas pean midagi kaasa võtma?
Võta palun endale harjutamiseks kaasa 5 sõna, väljendit või kordamisküsimust, mida õpid hetkel mõnes aines (nt. kui õpid inglise keeles hetkel Unit 15 sõnu, kirjuta paberile üles viis sõna, et saaksime harjutada õppematerjalide loomist nende sõnade kordamiseks).
Töötoas osalemiseks on sul vaja E-MAILI AADRESSI! Töötuppa tulles pead teadma enda e-maili aadressi ja parooli ning oskama enda e-mailile sisse logida.
Töötoas läheb vaja arvutit ja e-maili kontot (õpilane teab töötuppa tulles enda e-maili aadressi ja parooli ning oskab e-maili sisse logida).
Zoomis osalemiseks on vaja töötavaid kõrvaklappe ja mikrofoni. Oluline on, et õpilasel töötab video, õpilane kuuleb õpetaja häält ja õpetaja kuuleb tema häält.
Kevad õues
Vajalik on pildistamiseks töötav telefon või fotoaparaat ja valmisoleks minna õue.
Füüsika kunstis – camera obscura
Töötuba heidab pilgu fotograafia esiisale – camera obscurale ehk pinhole kaamerale. Kuidas seda aparaati kasutati pildi jäädvustamiseks? Kuidas saaks sellist aparaati ise meisterdada? – nendele ja veel teistele küsimustele vastame töötoa raames.
Õpilasel on vaja:
6 A4 paberi lehte (ideaalis musta värvi, kuid võib olla ka valge – üks külg värvida mustaks), käärid, joonlaud või mõõdulint. Pliiats (võib olla harilik või värviline pliiats). Nõel (võiks olla nööpnõel või tavaline õmblusnõel. Ka haaknõel sobib.), 1 tükk küpsetuspaberit (mõõdud: 15×15 cm). Liim või kleeplint