Aprill on NUTIKUU

Tallinna Haridusamet kuulutas 1. aprillist 2017 välja nutikuu, mis kaasab suuremat osa Tallinna haridusasutustest.

Tallinna nutikuu eesmärgiks on uute ja huvitavate ideede ning lahenduste tutvustamine nii õpetajatele, õppijatele kui ka lapsevanematele, et nutivahendite abil muuta õppimine põnevamaks ja elulähedamaks. Õpitakse ka seda, kuidas Internetis targalt ja ohutult käituda.

Nutikuu tippsündmuseks on ülelinnaline robootikapäev, mis korraldatakse 25. aprillil Tallinna Südalinna Koolis. Oma oskusi ja roboteid panevad seal proovile nii lasteaialapsed kui ka kooliõpilased enam kui 50 haridusasutusest. Lisaks on avatud mess, kus Eesti suuremad robootikaseadmete vahendajad tutvustavad uuemaid roboteid.

Tallinna Kunstigümnaasiumi NUTIKUU kava

• 1.-2. klass üks nutitund iga päeva läbi aprillikuu – haridusrobotid, tahvelarvutid
  • 5.-12. klass Nutiorienteerumine, 3.-7. aprill avalikus linnaruumis
  • 9.-11. klass küberkaitseloeng  (Elvis Paat), 7. aprill ruumis 303