Arhitektuur

Uue suunana avatud arhitektuur keskendub ruumi nägemisele, kujundamisele ja modelleerimisele läbi probleemi püstitamise ja loominguliste lahenduste leidmise. Arhitektuuri baaskursustel tutvutakse arhitektuuri erinevate valdkondadega – hoonete planeerimine, linnaplaneerimine, sisekujundus, maastikuarhitektuur. Loomingulisi lahendusi saab praktikasse viia näiteks 3D-modelleerimise ja joonestamise kursuste raames. Arhitektuuri suunal on rohkem rõhku ka reaalainetele (inseneriained, füüsika erikursus, kohustuslik lai matemaatika).

Arhitektuurisuund annab õpilasele oskuse näha, analüüsida ja ümber kujundada end ümbritsevat ruumi ning läheneda loominguliselt erinevatele probleemidele.

Arhitektuurisuund annab põhjaliku ettevalmistuse, et jätkata õpinguid erinevatel erialadel nii Eestis kui välismaal. Näiteks:

• Eesti Kunstiakadeemia: arhitektuur ja linnaplaneerimine; sisearhitektuur.
  • Tallinna Tehnikaülikool: arhitektuur; ehitiste projekteerimineja ehitusjuhtimine; maastikuarhitektuur ja keskkonnajuhtimine.
  • Eesti Maaülikool: keskkonnaplaneerimine ja maastikukujundus.